Nagrody Magellana dla przewodników PolskaTurystyczna.pl

Dodane przez (jurek) dnia 31-05-2010
Wieści z terenu >>

Podczas 55 Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie ogłoszono wyniki kolejnej edycji konkursu "Najlepsze publikacje turystyczne" i wręczono ich wydawcom Nagrody Magellana.

Nagroda, przyznawana w dziewięciu kategoriach, honoruje najbardziej wartościowe publikacje turystyczne wydane w ubiegłym roku wydawniczym. Jak informują organizatorzy konkursu z Magazynu Literackiego Książki, jest to nie tylko wyróżnienie, ale także ważna informacja dla samych turystów, którym coraz trudniej dokonać właściwego wyboru spośród kilkunastu tytułów poświęconych tym samym destynacjom.

Przewodnik pt. "Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie" autorstwa Rafała Zubkowicza wydany w ramach Programu PolskaTurystyczna.pl otrzymał Nagrodę Główną w kategorii "Przewodnik kieszonkowy". Ponadto w kategorii "Przewodnik ilustrowany" wyróżniono tytuł "Śląskie. Pozytywny przewodnik", którego autorką jest Anna Miszta.

Przewodnik turystyczny "Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie" odkrywa magiczny klimat Łomży i okolic miasta. Publikacja jest efektem partnerskiej współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży. "Łomżyńskie zabudowania zajęły wysoką nadnarwiańską skarpę i usytuowanie to, co oczywiste, jest wielkim atutem" - przekonuje Rafał Zubkowicz, autor przewodnika. Wystarczy zajrzeć na Stary Rynek, przejść się ulicą Dworną, Długą czy Farną, przysiąść na ławeczce wśród zieleni, by choć w części zrozumieć, dlaczego zawsze uśmiechnięta Hanna Bielicka, którą aktorski los zawiódł w niejedno miejsce, tak bardzo kochała właśnie to miasto. "Z pewnością nie byłaby Łomża tym, czym jest, gdyby nie Narew, rzeka, która należy do przyrodniczych pereł północno-wschodniej Polski. Jej wiosenne rozlewiska można podziwiać, nie wychodząc nawet poza zabudowania. To jeden z przykładów, w jak zielonym regionie położone jest miasto. Można tu odetchnąć. I to prawdziwie czystym powietrzem" - dodaje autor przewodnika.

Przewodnik turystyczny po województwie śląskim pt. "Śląskie. Przewodnik Pozytywny" został wydany przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl. Województwo śląskie to jedna z najciekawszych i najbardziej zaskakujących turystę części Polski. Są tu oczywiście - od dawna kojarzące się ze Śląskiem - wielkie miasta, kopalnie oraz inne unikatowe zabytki techniki, ale w tej niezwykłej krainie nie brak też atrakcji innego typu, choćby takich jak najsłynniejsze polskie miejsce pielgrzymkowe - sanktuarium na Jasnej Górze, potężne ruiny zamków na Szlaku Orlich Gniazd czy jedne z najbardziej malowniczych polskich gór - Beskidy.

Źródło: tour-info 2010-05-21

Ostania zmiana: 31-05-2010 o 06:55

[wróć]