Nowa atrakcja turystyczna - Huta Szkła

Dodane przez (jurek) dnia 05-12-2010
Wieści z terenu >>

Kryształowa Huta to zamysł promowania Huty Szkła Zawiercie Spółka z o.o. oraz miasta Zawiercie. W planach właścicieli Huty jest przyłączenie zakładu do grupy obiektów znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Szlak ten tworzą obiekty, które w minionych wiekach były świadkami rewolucji przemysłowej. Do takich zakładów należy Huta, która liczy ponad 125 lat tradycji. Zwiedzający zakład zgłębią tajniki topienia i formowania szkła oraz zdobienia i polerowania - nadającego wyrobom niepowtarzalny kształt i blask. Zobaczą narzędzia jakie stosowane są przy ręcznym formowaniu (dmuchaniu) wyrobów kryształowych oraz automatyczną linię formowania szklanek i kieliszków oraz pracę automatu zdobniczego. Przyjrzą się procesowi ręcznego zdobienia wyrobów kryształowych, usłyszą w jaki sposób wydobywa się blask z wyrobu. Będą mogli zadać pytania na tematy związane z produkcją wyrobów kryształowych. Odwiedzą też ekspozycję wyrobów szkła kryształowego i nie tylko, produkowanego przez zakład w minionych latach. Na koniec będą mogli dokonać zakupów w sklepie przyzakładowym.

Zwiedzanie od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 12.30. Istnieje możliwość zwiedzania w godzinach późniejszych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Czas zwiedzania: Około 1h. Ze względów bezpieczeństwa w zwiedzaniu Huty Szkła Zawiercie Sp. z o.o mogą brać udział osoby powyżej 8 roku życia.

Cennik dla grup wycieczkowych

5 zł za osobę - bilet normalny (osoba pełnoletnia)
15 zł za osobę - bilet normalny dla grup angielskojęzycznych

3 zł za osobę - bilet ulgowy (uczniowie, studenci, renciści, emeryci)
10 zł za osobę - bilet ulgowy dla grup angielskojęzycznych (uczniowie, studenci, emeryci)

30 zł - bilet dla grup mniejszych niż 5 osób

Źródło: tour-info, 30.11.2010

Ostania zmiana: 05-12-2010 o 12:42

[wróć]