Nowa atrakcja w Muszynie - ogród biblijny

Dodane przez (jurek) dnia 27-02-2012
Wieści z terenu >>

W 2013 roku w uzdrowisku Muszyna w województwie małopolskim powstanie nowa atrakcja turystyczna - ogród biblijny.

Według wstępnych planów, ogród znajdowałby się przy kościele św. Józefa. Proboszcz parafii ks. Paweł Stabach już złożył wniosek o dofinansowanie unijne, bo to właśnie dzięki pieniądzom z UE ma powstać ogród.

Szczegółowy projekt tej atrakcji powstanie, gdy parafia uzyska środki finansowe na jego realizację. Ogród ma mieć blisko hektar powierzchni.

W ogrodzie będzie można zobaczyć kopie miejsc i roślinności znanych z Biblii m.in.: sadzawka Siloe, gorejący krzew, miniatura świątyni Salomona. Jego zadaniem będzie przybliżanie wiernym Biblii poprzez inscenizacje i cytaty ze Starego i Nowego Testamentu. W pobliżu ogrodu biblijnego powstanie baza turystyczna - hotele, pensjonaty, bary, restauracje.

W Polsce istnieją już dwa podobne ogrody - w Proszowicach i Myczkowcach. Na świecie taka atrakcja jest często spotykana. Można je spotkać m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii i Australii. Wśród najbardziej znanych są: ogród biblijny w Rezerwacie Przyrody Biblijnej w Izraelu i ogród biblijny kościele prezbiteriańskim w Ojai w Kalifornii.

Źródło: Tour-info 20.02.2012r.

Ostania zmiana: 27-02-2012 o 10:51

[wróć]