Przewodnicy Beskidzcy polecają! - CHATA ZBÓJNICKA I ZBÓJNICKIE JADŁO W ŻYWCU!!!

Dodane przez (jurek) dnia 24-03-2017
Wieści z terenu >>

W piątek 25 listopada 2016 roku została otwarta chata zbójnicka w Żywcu na Dębinie, gdzie serwować będziemy zbójnickie jadło, w asyście zbójników będzie można miło spędzić czas uczestniczyć w inscenizacji napadu zbójnickiego poznając góralski folklor i poczuć ducha gór. Przygotowaliśmy także warsztaty gotowania kwaśnicy oraz kuligi.
Proponujemy pobyt w Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym Dębina, położonym na obrzeżach Żywca przy trasie na Korbielów wzdłuż rzeki Koszarawy u podnóża góry Grojec. Obszar starego parku Habsburgów został zaadaptowany na cele wypoczynkowo-rozrywkowe, stworzono szałasy regionalne, miejsca ogniskowe, boisko, korty tenisowe, pole namiotowe i campingowe. W kompleksie znajduje się Hotel 3-gwiazdkowy z restauracją serwującą dania z różnych części Europy i przede wszystkim naszą regionalną kuchnię jadło zbójnickie. Można tu pokosztować zbójnickiej czerwonej kwaśnicy, gruli z pieca, gulaszu madziarskiego czy też moskalików, nie zabraknie dobrego popitku.
Naszą atrakcją jest KULIG W ŻYWCU, zarówno w zimie jak i w lecie, podczas zabawy w wiosce zbójnickiej będzie można skorzystać z przejażdżki po kompleksie wśród kilkusetletnich dębów w otoczeniu przyrody Beskidu.
Zapraszamy do wspólnej zabawy w wiosce zbójnickiej w Żywcu na Dębinie, przygotowaliśmy pakiety dla grup, dla dorosłych i dla dzieci, na imprezę integracyjną w pracy, podczas szkolenia, dla szkół, dla turystów.
Już od wiosny atrakcją będzie pokaz wyrobu oscypka i ścieżka edukacyjna dla dzieci.

Gorąco Zapraszamy!

Bacówka u Wiecha
www.zbojnickienapady.pl
e-mail: wiecho.w@wp.pl
tel. 607 791 520

Wiesław Wróblewski (Harnaś - ale o tym szaaa.. .)

Ostania zmiana: 24-03-2017 o 19:39

[wróć]