Spotkajmy się na... Śliwkowym Szlaku

Dodane przez (jurek) dnia 15-08-2011
Wieści z terenu >>

"Spotkajmy się na... Śliwkowym Szlaku 2011" to cykl kilkudziesięciu wydarzeń: imprez plenerowych, pokazów i konkursów kulinarnych, letnich menu śliwkowych, sprzedaży produktów regionalnych z dodatkiem śliwek, degustacji wyrobów wędliniarskich z elementem śliwkowym i innych.
Śliwkowy Szlak to bogactwo kultury i tradycji, to aktywny i sportowy wypoczynek, to wreszcie miejsca, w których można skosztować wielu śliwkowych specjałów. Co roku w sezonie letnim na terenie siedmiu małopolskich gmin (Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana, Łososina Dolna) organizowana jest akcja "Spotkajmy się na… Śliwkowym Szlaku",  podczas której te smaczne owoce serwowane są na różne sposoby przez restauracje, bary, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i nie tylko. Wtedy właśnie, ale również przez cały rok, Śliwkowy Szlak czeka na turystów i smakoszy – słowem wszystkich spragnionych nowych, szczególnie kulinarnych wrażeń.

Organizatorzy poszczególnych wydarzeń zadbają o indywidualną formułę i oprawę, a na wszystkich którzy skorzystają z proponowanych atrakcji czekać będą śliwkowe upominki. Podczas każdego wydarzenia eksponowana będzie jakość i wartość produktów lokalnych, a w szczególności suski sechlońskiej (suszone śliwki węgierki), która 8 października 2010 roku wpisana została do rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych (ChOG). W 2010 roku akcja "Spotkajmy się na... Śliwkowym Szlaku” została laureatem małopolskiego etapu regionalnego w konkursie na najlepszy produkt turystyczny „Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2010” oraz uczestniczyła w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny roku.

Szczegóły akcji na www.nasliwkowymszlaku.pl

Źródło: e-gory, 10.08.2011r.

Ostania zmiana: 15-08-2011 o 12:14

[wróć]