Twierdza Srebrna Góra - nowe atrakcje

Dodane przez (jurek) dnia 12-12-2010
Wieści z terenu >>

Zwiększając atrakcyjność turystyczną Twierdzy Srebrna Góra od sezonu 2011 wydłużone zostaną istniejące trasy turystyczne w twierdzy.

Przejście turystów z przewodnikiem po trasie podstawowej będzie trwało około 1 godziny, a zwiedzający zobaczą dodatkowo kazamatę studzienną oraz ekspozycję izby pamiątek. W izbie pamiątek odbędzie się między innymi pokaz krzesania ognia, obsługi i strzelania z broni czaroprochowej. Podobnie jak w latach poprzednich przewodnicy będą ubrani w epokowe mundury okresu napoleońskiego. Końcowym punktem zwiedzania twierdzy będzie samodzielne przejście ścieżką po koronie Donżonu.

Popularną usługą turystyczną w twierdzy jest "pakiet armata". Zwiedzanie wzbogacone o pokaz obsługi repliki armaty XVIII wiecznej. Pokaz zakończony wystrzałem na wiwat. W pomieszczeniach izby pamiątek - dodatkowo krótki wykład o artylerii fortecznej na przykładzie miniaturowych replik ówczesnego uzbrojenia fortecznego. Czas zwiedzania z przewodnikiem to ok. 1,5 godz. + czas zwiedzania punktu widokowego na koronie Donżonu bez przewodnika.

Dla grup dzieci i młodzieży - gra terenowa połączona z lekcją historii na wesoło. Uczestnicy, podczas co najmniej 3 godzinnej zabawy na twierdzy, przeniosą się w realia Europy okresu wojen napoleońskich. Zwiedzanie twierdzy będzie się przeplatało z rywalizacja dwóch drużyn uczestniczących w grze.

Dla grup osób dorosłych oczekujących na bogatszą ofertę zwiedzania i programu - usługa "zwiedzanie z przygodą". Zwiedzanie, zabawa, konkursy, pokazy, ewentualna biesiada, a wszystko prowadzone i organizowane przez miłośników historii ubranych w mundury wojskowe z przełomu XVIII i XIX wieku.

Zmiana cen biletów.

Od początku następnego sezonu tj. miesiąca kwietnia 2011 r. w Twierdzy Srebrna Góra będzie obowiązywał nowy cennik. Lokalne podmioty obsługi ruchu turystycznego mogą skorzystać z 15%-towej zniżki na bilety trasy podstawowej (cena biletu - 11 zł i biletu ulgowego - 8,5 zł). Warunkiem korzystania z oferty jest zapewnienie zgłoszonej grupie własnej obsługi przewodnickiej po obiekcie. Fakturą za zwiedzanie obiektu zostanie obciążony lokalny podmiot.

Ceny biletów od 1.04.2011:
- trasa podstawowa: 13 zł, bilet ulgowy 10 zł,
- pakiet armata: 18 zł, bilet ulgowy 14 zł,
- gra terenowa na twierdzy: 22 zł,
- zwiedzanie z przygodą: 45 zł.

Źródło: tour-info 6.12.2010r.

Ostania zmiana: 12-12-2010 o 15:00

[wróć]