UWAGA!!!
Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej wraz z Oddziałem PTTK Tychy i Kołem Przewodników Beskidzkich PTTK w Bielsku-Białej zaprasza na organizowany Kurs Przewodnika Beskidzkiego!


Są jeszcze wolne miejsca na rozpoczynający się właśnie Kurs Przewodnika Beskidzkiego. Pierwsze zajęcia planowane są na listopad br! Nie wahajcie się, to wyjątkowa okazja, by rozpocząć być może przygodę życia! Powiedzcie o tym znajomym i przyjaciołom!
Zapraszamy również Przewodników Beskidzkich, którzy posiadają uprawnienia klasy III i chcą je rozszerzyć zgodnie z nową ustawą.
Więcej informacji na stronie www.pttk-pszczyna.slask.pl lub pod numerem telefonu:

Prezes Oddziału - Jacek Czober 692-005-673
Prezes Koła Przewodników - Kloc Zbigniew 506-078-095
Prezes Koła w Bielsku-Białej - Jurek Jurczak 605-943-089

Zapisy na kurs osobiście w Biurze Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej Rynek 15, Pszczyna lub mailowo biuro@pttk-pszczyna.slask.pl.


Zapraszamy wszystkich, których zafascynowały góry i którzy chcą o nich wiedzieć więcej niż inni. Kurs pomoże Wam zdobyć wiele praktycznych umiejętności i wiedzy (nie tylko o naszych górach). Ta trwająca ponad rok przygoda z górami jest inna niż wszystkie!

Kurs da Wam szansę na zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych w górach, a także będzie wspaniałą okazją do spojrzenia na otaczający nas górski świat innymi oczami… oczami przewodnika...

Więcej...

_____________________________________________________________________________

 Plan Pracy Beskidzkiego Koła Przewodników Turystycznych

w Bielsku-Białej na rok 2018


Uwaga! Kolejność i terminy szkoleń mogą ulec zmianie!

Zebrania Zarządu Koła Przewodników odbywają się w każdy pierwszy  poniedziałek miesiąca o godz. 16.00 w siedzibie Oddziału PTTK w Bielsku-B. ul. Wzgórze 9.

Zarząd Koła prosi o uregulowanie składki klubowej (30 zł) do 30.03.2018r. Ponadto przypominamy, że każdy członek Koła powinien opłacić składki PTTK w terminie j.wyż.

_______________________________________________________________________________

 

Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych

  im. Stefana Czerneleckiego w Bielsku-Białej

 

 Kontynuuje tradycje Koła Przewodników Beskidzkich powołanego do życia w roku 1955. Działa w ramach organizacyjnych Oddziału PTTK Bielsko-Biała. Obecnie Koło liczy ogółem 86 członków, w tym 11 honorowych. Prowadzi szkolenia w zakresie przewodnictwa beskidzkiego oraz pilotażu wycieczek. Kadrę szkoleniową stanowi 13 Instruktorów przewodnictwa.

W okresie swej działalności Koło Przewodników Beskidzkich było wielokrotnie wyróżniane za swą pracę, a przewodnicy będący jego członkami nagradzani byli najwyższymi odznaczeniami organizacyjnym i państwowymi.

Działamy zgodnie z przyrzeczeniem:

Świadomy zadań i roli przewodnika turystycznego PTTK przyrzekam: pełnić swoje obowiązki sumiennie i starannie, być rzecznikiem krzewienia wiedzy o swoim regionie i Polsce - dbać o godność, honor i postawę moralną przewodnika turystycznego PTTK, godnie reprezentując swoje Koło przewodnickie.