UWAGA!!! Zmiana miejsca naszego spotkania wigiliijnego!


Niestety zmuszeni jesteśmy  w tym roku zmienić miejsce naszej tradycyjnej wigilii przewodnickiej.
W tym roku gospodarze schroniska na Magurce przyjęli grupę na ten weekend, która będzie mieć szkolenia i posiłki w salce na werandzie i tym samym poinformowali nas, że nasze tradycyjne spotkanie w tym miejscu nie może się odbyć. Inne schroniska też nas nie mogą zapewnić, że w niedzielę w południe znajdą dla nas wolną salę i miejsca.

W czasie Walnego Zebrania we wtorek 12 grudnia zdecydowaliśmy, że przenosimy naszą Wigilię do zaprzyjaźnionej karczmy na granicy Wilkowic i Bielska-Białej (Pod Kuźnią ul. Żywiecka 86

https://www.google.pl/maps/place/Pod+Ku%C5%BAni%C4%85.+Restauracja/@49.7638239,19.0851621,16z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xa773e09977ae716!8m2!3d49.76441!4d19.090394)

Termin spotkania pozostaje bez zmian - najbliższa niedziela 17.12. godz. 12.00.

Zamówiliśmy dla wszystkich danie wigilijne w cenie 20 zł/os. (barszcz wigilijny, ryba z dodatkami, deser-kołacz, kawa, herbata). Inne napoje czy przekąski można będzie zamówić na miejscu lub przynieść ze sobą.  Renia Błasiak na miejscu pozbiera podaną kwotę.

Bardzo prosimy zgłaszać wcześniej chęć uczestnictwa (do soboty), by zamówić odpowiednią ilość posiłków. Zgłoszenia prosimy kierować do kolegi Mirka Ostrowskiego mailowo bądź telefonicznie (mirekost@wp.pl, 501 249 064).

Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji do wszystkich zainteresowanych, szczególnie do naszych sympatyków, którzy zwyczajowo uczestniczą w naszym spotkaniu.

Zapraszamy!

P.S.
Tak z kronikarskiego obowiązku dodam, że tegoroczne spotkanie wigilijne odbędzie się po raz dwudziesty. Tak tak. Dwadzieścia lat! Różnie bywało. Zmagaliśmy się z wiatrami, błotem, mrozem, śniegiem. Nigdy się nie poddaliśmy. Przegraliśmy z ekonomią... Szkoda.

_______________________________________________________________________________

 

Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych

  im. Stefana Czerneleckiego w Bielsku-Białej

 

 Kontynuuje tradycje Koła Przewodników Beskidzkich powołanego do życia w roku 1955. Działa w ramach organizacyjnych Oddziału PTTK Bielsko-Biała. Obecnie Koło liczy ogółem 86 członków, w tym 11 honorowych. Prowadzi szkolenia w zakresie przewodnictwa beskidzkiego oraz pilotażu wycieczek. Kadrę szkoleniową stanowi 13 Instruktorów przewodnictwa.

W okresie swej działalności Koło Przewodników Beskidzkich było wielokrotnie wyróżniane za swą pracę, a przewodnicy będący jego członkami nagradzani byli najwyższymi odznaczeniami organizacyjnym i państwowymi.

Działamy zgodnie z przyrzeczeniem:

Świadomy zadań i roli przewodnika turystycznego PTTK przyrzekam: pełnić swoje obowiązki sumiennie i starannie, być rzecznikiem krzewienia wiedzy o swoim regionie i Polsce - dbać o godność, honor i postawę moralną przewodnika turystycznego PTTK, godnie reprezentując swoje Koło przewodnickie.